Dolomia

  • Neužterštas nuo gimimo...

         Tirpstant giliausiems sniego sluoksniams Cima dei Preti kalnų grupėje, 2703 metrų aukštyje, atsiranda tyras vanduo, kuris, lėtai prasiskverbdamas per uolą, vadinamą dolomija, sudaro senovinį ir didžiulį hidrogeologinį baseiną po kalnu.
    Nepertraukiamai tekėdamas šioje hidrogeologiniame telkinyje, vanduo daugelį metų liečiasi su uoliena, kur jis yra praturtintas brangiausiais mineralais ir deguonimi, o tada teka 833 metrų aukštyje, pilnas gyvybės. Dolomijos vandens pavidalu. 

     

    Dolomia istorija...

      Vanduo Dolomia gimė vieno iš įkūrėjų intuicijos. Aistringai vaikščiodamas kalnais, Val Cimoliana vietovėse, jis pelnė pagyvenusių žmonių pasitikėjimą ir atrado, kad tarp daugybės šaltinių, esančių tose vietose, yra vienas, kuriame iš kalnų ganyklų dideliame aukštyje grįžę galvijai mieliau gėrė. Tas vanduo, natūraliai geresnis nei tekėjo iš šaltinio Gote, vėliau tapo vandeniu Dolomia. 

      Friulio dolomitų kalnų sistema, įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą nuo 2009 m., yra kalnų grupė Karninio Prealpuose, tarp Belluno, Udinės ir Pordenonės provincijų.
    Kvapą gniaužiantys vaizdai ir nuostabi nepaliesta gamta, ypatinga uolų sandara, didelės geologinės, aplinkos ir natūralistinės svarbos vietovė, kurioje gimė Dolomia vanduo.